پروتز سینه

همه انسان ها به طور طبیعی میل به زیبا و جذاب تر دیده شدن دارند و این مساله باعث شده که عمل های جراحی رفته رفته متقاضیان بیشتری پیدا کنند. جراحی پروتز سینه یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی است. از زمانی که این جراحی مطرح شد، عوارض، داستان ها و خطرهای بسیار زیادی در خصوص آن مطرح شد که برخی از آنها واقعی و برخی دیگر شایعه یا بزرگنمایی بیش از حد بود. همانطور که میدانید و احتمالا در اطراف خود دیده باشید، افراد زیادی جراحی پروتز سینه را انجام داده اند، بدون اینکه دچار عوارض خطرناکی شده باشند. در این مقاله تمام اطلاعات و آگاهی های لازم درباره این عمل، انواع، نحوه انجام آن ، مزایا و عوارض آن را مطرح کرده ایم.

بزرگ کردن پستان با جراحی

جراحی پروتز سینه، با اسامی مختلفی از قبیل اصلاح پستان ها یا بزرگ کردن آن نیز شناخته می‌ شود. اما مسئله ای که دستیابی به آن مهم است، افزایش سایز پستان ها و بهبود فرم ان ها است؛ این عمل یکی از اساسی ترین روش ها در راستای تحقق این هدف بوده و در واقع از پرطرفدارترین عمل های زیبایی در میان بانوان به شمار می رود.

جراحی پروتز پستان چیست؟

پروتز سینه، در واقع یک وسیله است که از طریق عمل در پستان ها قرار می گیرد. شکل پروتز سینه شبیه به صدف هایی از جنس سیلیکون است که داخل آنها از ژل سیلیکونی یا سالین (آب نمک استریل) پر شده است.

جراحی پروتز سینه مانند سایر عمل های زیبایی باید توسط فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی انجام شود.

انگیزه های افراد از انجام این عمل می تواند بسیار متفاوت باشد. ممکن است فردی در اثر سرطان پستان، سینه خود را از دست داده باشد و برای بازسازی و ترمیم آن بخواهد این عمل را انجام دهد؛ در حالیکه فردی دیگر مایل است زیبایی اندام خود را بهبود بخشد و پستان های بزرگتر و زیباتری داشته باشد.

بنابراین جراحی پروتز سینه هم می تواند بمنظور ترمیم و بازسازی پستان و هم برای بزرگ کردن و افزایش سایز آن انجام شود.

جراحی پروتز سینه چگونه انجام می شود؟

روند جراحی مخصوص به هر فرد، دارای جزییاتی است که براساس شرایط ویژه همان فرد برنامه ریزی خواهند شد. در حالت کلی در جریان جراحی پروتز سینه، اقدامات زیر صورت می گیرد:

  • بیمار در وضعیت بیهوشی قرار می گیرد تا هم دچار درد ناشی از عمل نشود و هم هیچ تکان و حرکت خودآگاه یا ناخودآگاهی نداشته باشد. زیرا کوچکترین تکان یا حرکت می تواند دردسرساز باشد!
  • سپس جراح پلاستیک برش ها را در مناسب ترین قسمت سینه ها که کمتر دیده می شود، ایجاد خواهد کرد. هر برش ویژگی های اختصاصی خود را دارد که تصمیم درباره انتخاب بهترین نوع آن برای هر بیمار، به عهده جراح است.
  • پروتز ها از طریق برش وارد شده و در زیر بافت سینه و ماهیچه‌های سینه یا بین ماهیچه‌های سینه و قفسه سینه قرار می‌گیرند

آیا من فرد مناسبی برای انجام عمل پروتز سینه هستم ؟

این جراحی برای شما مناسب است اگر:

  • نسبت به اندام خود احساس خوبی ندارید.
  • می خواهید ظاهر طبیعی خود را حفظ کنید.
  • شکل و اندازه سینه های شما ناموزون و یا نامتقارن است.
  • اگر سینه های شل و افتاده ای دارید.
  • لباس هایی که دوست دارید را نمی توانید بپوشید.
  • جراحی سرطان سینه انجام داده اید و قصد ترمیم و بازسازی پستان دارید.

دیدگاه ها