پروتز سینه

بطور قطع اگر قصد انجام عمل جراحی پروتز سینه داشته باشید یکی از مهم ترین دغدغه های شما خرید پروتز سینه است. انتخاب بهترین پروتز سینه اولین قدم برای عمل جراحی پروتز سینه است. برای شناخت بهترین پروتز سینه با ما همراه باشید. قبل از خرید پروتز سینه باید شناخت نسبی بر روی انواع پروتز سینه، روش عمل جراحی پروتز سینه، زمان بیهوشی برای جراحی پروتز سینه و… داشته باشید.

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه که امروزه جزو یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی در سراسر دنیا به شمار می رود راهکار اصلی برای فرم دادن و بزرگ کردن سینه زیباجویان می باشد. استفاده از پروتز سینه حجم از دست رفته سینه ها در اثر عواملی مثل کاهش وزن ، بروز برخی بیماری ها ، مشکلات مادرزادی و … را جبران می کند و ظاهری زیبا و دلپذیر برای زیباجو فراهم می کند. علاوه بر این به دلیل خوش فرم شدن سینه ها و ایجاد تناسب اندام باعث افزایش اعتماد به نفس بانوان می شود. لازم به ذکر است، بسیاری از افراد عمل جراحی پروتز سینه را با جراحی لیفت سینه و یا ماموپلاستی اشتباه می گیرند.
عمل جراحی پروتز سینه بطور کلی در دسته جراحی های سنگین قرار نمی گیرد و عموما دوره نقاهت کوتاه و ساده ای دارد. شما می توانید با رعایت نکاتی ساده قبل و بعد از عمل جراحی پروتز سینه یک تجربه عالی به دست آورید. همچنین توصیه می شود قبل از اقدام به جراحی پروتز سینه از مزایا، معایب و عوارض آن بطور کامل آگاهی پیدا کنید.

مزایا و معایب عمل جراحی پروتز سینه

مزایا پروتز سینه

• افزایش سایز سینه
• افزایش اعتماد به نفس زیباجو
• اصلاح فرم سینه و تقارن سینه ها
• بازسازی سینه بعد از درمان سرطان سینه

معایب پروتز سینه

• Double Capsules
• Capsular Contracture
• Late Seromas
• Flap (چرخش) پروتز داخل پاکت سینه
لازم به ذکر است که تمامی این عارضه ها در پروتز سینه موتیوا به دلیل سطح کنترل شده این پروتز به زیر یک درصد رسیده و آسودگی خاطر زیباجویان عزیز را فراهم کرده است. در ادامه مقاله بیشتر به این موضوع می پردازیم.

بهترین پروتز سینه

در سراسر جهان کمپانی های مختلفی در حال تولید پروتزهای سینه هستند که تحت نام های تجاری گوناگون وارد بازار می شوند. پروتز سینه  برند موتیوا از نسل ششم (آخرین نسل پروتزهای سینه) می باشد که یک نسل از دیگر رقبای خود جلوتر است. این محصول ساخت کمپانی ESTABLISHMENT LABS است و در حال حاضر در بیش از 85 کشور سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. ژل سیلیکونی استفاده شده در پروتز سینه موتیوا از کمپانی NUSIL می باشد که در حال حاضر بهترین کمپانی تولید کننده ژل در دنیا به شمار می رود.  به صورت FULL FILL داخل پروتز سینه موتیوا تعبیه می شود.

پروتز سینه موتیوا

TrueMonobloc:

TRUEMONOBLOC
TrueMonobloc یکی از خاص ترین ویژگی های پروتز سینه موتیوا می باشد که به معنی خواص فیزیکی یکسان در تمامی بخش های سازنده ایمپلنت سینه می باشد. این ویژگی دارای مزیت های زیر است:
• ظاهری زیبا و طبیعی
• کاهش زمان عمل جراحی
• یکپارچگی و قدرت انعطاف بیشتر پروتز
• برش کوچکتر و در نتیجه اسکار کم تر
• جایگذاری راحت تر ایمپلنت توسط جراح
• برگشت پذیری پروتز سینه به حالت اولیه
• مقاوم بودن بعد از قرار گرفتن در معرض فشار

SILKSURFACE/CONTROLLED SURFACE:

در ایمپلنت های موتیوا از جدیدترین و امن ترین تکنولوژی نانو برای ایجاد لایه بیرونی پروتز (SHELL) استفاده شده است. این ویژگی در سطح پروتز سینه موتیوا این برند را منحصر به فرد می کند چرا که عارضه های مرتبط با ایمپلنت، مثل Double Capsules و Late Seromas را به زیر 1 درصد رسانده است. این در حالی است که درصد عارضه در بقیه برندها بین 5 تا 10 درصد است.
SILKSURFACE
سطح پروتزهای سینه در دو دسته کلی قرار می گیرد. دسته اول پروتزهای Smooth و دسته دوم پروتزهای Textured که در مقاله زیر بطور کامل توضیح داده شده است.
همانطور که گفته شد رویه ی پروتز سینه موتیوا با استفاده از جدیدترین فناوری نانو ساخته شده و اصطلاحا دارای سطح کنترل شده و ابریشمی است. سطح پروتز های موتیوا به شکلی است که در آخر دسته بندی Smooth ها قرار دارد به عبارتی رویه پروتز سینه موتیوا سطحی اسموثی (صیقلی) است که تکستچر شده است.
MOTIVA IMPLANTS
در تکنولوژی استفاده شده در ساخت رویه پروتز سینه موتیوا، با کمک 3D Printer های مخصوص بر روی سطح پروتز سینه موتیوا یک سری ناهمواری منظم ایجاد شده است. این ناهمواری ها که بیش از 49000 contact point در هر سانتی متر مربع هستند هم عارضه های پروتز های صیقلی مثل چرخش پروتز در بدن را کاهش می دهند و هم از عارضه های پروتزهای تکستچر مثل Capsular Contracture می کاهد.

BLUSEAL:

یک لایه منع کننده (BARRIER LAYER) در شِل ایمپلنت موتیوا تعبیه شده که به عنوان یک نشانگر عمل می کند. این لایه با کمک پدیده شکست نور کوچکترین آسیب در سطح پروتز را قبل از جایگذاری داخل بدن زیباجو آشکار می کند. همچنین باعث استحکام بیشتر پروتز سینه موتیوا هم می شود.
BLUSEAL

NEXT-GENERATION SILICONE GEL:

NEXT GENERATION GEL
نسل جدید ژل های استفاده شده در پروتز سینه موتیوا دارای خواص زیر می باشند:
•طراحی شده برای جلوگیری از شکستگی ژل
•طراحی شده برای شبیه سازی ظاهر و احساس سینه ی طبیعی
•تسلط بر خواص رئولوژیکی ژل های سیلیکونی با ویسکوزیته و کشسانی کنترل شده

Q Inside Safety Technology:

QID READER
با جایگذاری یک FDA-clear RFID MicroTransponder در پروتز سینه موتیوا به زیباجویان این امکان را می دهد تا توسط یک اسکنر(Reader-UDI)  و با استفاده از اپلیکیشن Motivalmagine مشخصات پروتز خود را مشاهده کنند.

TwinPack:

استفاده از سیستم بسته بندی دوقلو، استفاده آسان از یک جفت ایمپلنت با شرایط تولید یکسان را ضمانت می کند و این اطمینان خاطر را به زیباجو و جراح می دهد که هر دو پروتز در شرایط یکسان تولید و نگهداری شده اند و دارای تاربخ انقضا یکسانی می باشند.
TWINPACK

قیمت پروتز سینه

تمامی پروتزهای سینه در ایران وارداتی هستند در نتیجه قیمت پروتز سینه وابسته به نوسانات ارزی دارد. برند موتیوا در تلاش است تا قیمت پروتز سینه را در پایین ترین حد ممکن نگهدارد تا امکان خرید پروتز سینه را برای تمامی زیباجویان فراهم سازد.

هزینه عمل پروتز سینه

هزینه عمل پروتز سینه به معیارهای مختلفی مانند هزینه دریافتی جراح، هزینه بیمارستان و یا مرکز جراحی، قیمت پروتز سینه و .. بستگی دارد. هرچند هزینه نهایی شامل تمام هزینه هایی می شود که زیباجو از اولین روز مراجعه به جراح تا پایان دوره نقاهت خود پرداخت می کند.
هزینه عمل پروتز سینه به شرح زیر است :
• هزینه ویزیت پزشک
• هزینه آزمایشات لازم
• هزینه پروتز سینه
• هزینه مرکز جراحی
• هزینه دریافتی جراح
• هزینه داروهای تجویز شده
• هزینه خرید گن طبی
• هزینه چکاپ بعد از جراحی

می توان گفت که تمامی این هزینه ها متغییر هستند و ما نمی توانیم یک مبلغ مشخص برای هزینه عمل پروتز سینه و خرید پروتز سینه در نظر بگیریم، زیرا نوسانات ارزی روی قیمت پروتز سینه و هزینه اقلام مصرفی مثل دارو تاثیر مستقیم دارد و از طرفی هزینه ویزیت پزشک، هزینه آزمایشات لازم، هزینه مرکز جراحی و هزینه دریافتی جراحان هم متفاوت است. تنها راه اطلاع از قیمت های دقیق پرسوجو کردن به روز از نمایندگی های فروش پروتز در ایران و جراح های مورد نظرتان می باشد.

انواع پروتز سینه برند موتیوا

پروتز گرد موتیوا

بر اساس لطافت و استحکام، متعادل با یک سینه بی نقص و گرد طراحی شده است.

پروتز ارگونومیکس موتیوا

برای شبیه سازی ظاهر، احساس و حرکت بافت طبیعی سینه طراحی شده است.

پروتز ارگونومیکس 2 موتیوا​

برای ارتقاء مدل ارگونومی و تولید ایمپلنت حتی نرم‌تر طراحی شده است.